< Tilbage

Tidsplan for endelig udtagelse til UVM i Ermelo22-06-2019 - 07:58

Den endelige UVM-udtagelse finder sted på tirsdag den 25. juni på Vilhelmsborg. Her finder du alle starttider

Udtagelsen af 5-års og 6-års hestene vil blive offentliggjort i frokostpausen, mens udtagelsen af 7-års hestene vil blive offentliggjort hurtigst muligt efter, at alle har redet, og dommerne har besluttet, hvilke heste der er udtaget.

 

5-års heste:

 

Kl. 9.00            Zidan DN                                  Sezuan/B. H.  Future Cup Betina Jæger

                                                                           Opdr.: Jørn Damm & Jens Aage Nielsen

Kl.9.10             Elverhøjs Raccolto                   Sezuan/ Sandro Hit       Meike Lang

                                                                           Opdr.: Berith Nielsen

Kl. 9.20            Søgårds Bon Royal                  Bon Bravour/De Noir                      Camilla Ahlers Pedersen

                                                                           Opdr.: Stald Søgaard v/ Fam. Søndergaard

Kl. 9.30            Florist Enshøj                           Floricello/Midt West IBI-Light  Anne-marie Hosbond

                                                                           Opdr.: Klaus Fogh      

Kl. 9.40            Tophøjs Florentina                         Floriscount/Solos Landtinus   Frederico Mexia de Almeida

                                                                           Opdr.: Anette Nilausen & Niels-Jørgen Johansen

Kl. 9.50            Queenparks Wendy                         Sezuan/B.H. Soprano              Andreas Helgstrand

                                                                           Opdr.: Kurt Gosmer   

Kl. 10.00          Tørveslettens Sylvester                         Sezuan/Stedinger                    Severo Jurado Lopez

                                                                           Opdr.: Stutteri Tørvesletten Aps.

Kl. 10.10          Skovens Tzarina                       B.H. Zack/ B.H. Shufro      Betina Jæger

                                                                           Opdr.: Kirsten Bjerregaard Hansen & Jens Lund Pedersen

 

 

6-års heste:

 

Kl. 10.30          Azett Lynghøjgaard                 B.H. Zack/ Schwadroneur Kenneth Damgaard

                                                                           Opdr.: Bente Krowicki Hansen

Kl. 10.40          Atterupgaards Mildura           B.H. Zack/Lord Sinclair                    Carina Cassøe Krüth

                                                                           Opdr.: Atterupgaard

Kl. 10.50          Baunehøjens  Carpaccio                         Charmeur/Kermo´s White Talisman     Anette Ejlersgaard

                                                                           Opdr.: Pia Gobert

 

Kl. 11.00          Favour Gersdorf                         Foundation/Leandro               Nadja Aabo Sloth

                                                                           Opdr.: Inger Marie Andreasen

Kl. 11.10          Atterupgaards Delorean         Bon Bravour/Sandro Hit                 Selina Solberg Vittinghus

                                                                           Opdr.: Atterupgaard

Kl. 11.20          Lindballes Just Perfect                         Johnson/De Niro                     Ann-Christin Wienkamp

                                                                           Opdr.: Berith Lindballe                      

Kl. 11.30          Zhaplin Langholt                         Zonik/Stedinger                       Andreas Helgstrand

                                                                           Opdr.: Ole Magnus Jensen & Bente Graasbøll

Er besigtiget    Straight Horse Asenzione       B.H. Zack/ B.H. Don Shufro                       Helen Lange Hanenberg

                                                                           Opdr.: Straight Horse Aps.

 

FROKOST TIL kl. 13.00

 

7-års heste:

 

Kl.13.00           Nikitaro                                    B.H. Romanov/B.H. Don Romantic          Ditte Mikkelsen

                                                                           Opdr.: Connie Tworek                                                

Kl. 13.10          Heiline´s Zackton                     B.H. Zack/Come Back II                                      Carina Cassøe Krüth

                                                                           Opdr.: Stald Heiline

Kl. 13.20          Vestervangs Garson                De Noir/Ragazzo                  Emma Ahlberg

                                                                           Opdr.: Martin Klavsen

Kl. 13.30          Feldborgs Lantano                         Tailormade Lancelot/Rendevouz         Adam Sparlund Olesen

                                                                           Opdr.: Arne Feldborg Johannesen

Kl. 13.40          Hesselhøj Donkey Boy            Era Dancing Hit/Milan                                 Jan Møller Christensen

                                                                           Opdr.: Dorthe & Hans Jørgen Hoeck

Kl. 13.50          Zippo M.I.                                 B.H. Zack/ B.H. DonShufro                                     Michala Damm Frydenberg

                                                                           Opdr.:B.H. Zack/ B.H. Don Shufro

Kl. 14.00          Uno Don Olympic                    B.H. Don Olymbrio/Del Piero                              Anna Zibrandtsen

                                                                           Opdr.:Stutteri Uno

Kl. 14.10          Ryvangs Damon Dione            Damon Hill/ComeBack II                              Julie Dyrgaard

                                                                           Opdr.: Alex Dyrgaard

 

< Tilbage

Præsenteres af

Bliv sponsor

Firma info

Følg os på Facebook Følg os på Facebook
Bliv medlem
Tilmeld vores nyhedsbrev