Engelsk hjemmeside
Britt Carlsen
Præsentation
4521421416

Britt Carlsen
+45 21 42 14 16
Press Officer

Se hele beskrivelsen
Christine Prip
Præsentation
4587475402

Christine Prip
+45 87 47 54 02
Head of Breeding Department


Se hele beskrivelsen
Louise Ringsbo
Præsentation
4561679493

Louise Ringsbo
+45 61 67 94 93
Head of Auctions

Se hele beskrivelsen
Susanne Hvid
Præsentation
4587475402

Susanne Hvid
+45 87 47 54 05
Head ofAdministration

Se hele beskrivelsen
June Dideriksen
Præsentation

June Dideriksen
87 47 54 00

Projektkoordinator
Marketing, SoMe, hjemmeside
Event, auktioner, eliteskue


Se hele beskrivelsen
Herningudvalg
Jan Pedersen
Præsentation

Formand
Jan Pedersen 

Hovedbestyrelse 
Økonomiudvalg
Disciplinærudvalg
Foreningen Vilhelmsborg
Herningudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Landsudvalget, Produktionsudvalg


Se hele beskrivelsen
Per Springborg
Præsentation

Region 1
Per Springborg

Næstformand i Hovedbestyrelsen
Økonomiudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Susanne Hvid
Præsentation

Susanne Hvid
87 47 54 05

Arrangements- og souschef
Ansvarlig for:
Medlemmer
Hingstekåring
Gallashowudvalget
World Cup Herning
Eliteskue 
Repræsentantskabsmøde 
Stormøde 

Se hele beskrivelsen
Johnny Hansen
Præsentation
20935649

XX
Johnny Hansen

Avlsledelse
Faglig talsmand for springkommissionen
Springudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Jørn Jensen
Præsentation
Region 5
Jørn Jensen

Hovedbestyrelse
Økonomiudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Driftaktieselskabet Vilhelmsborg
Hippologisk Selskab
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Christine Prip
Præsentation

Christine Prip
87 47 54 02

Leder Avlsafdeling
Koordinator for Avlsledelsen
Ansvarlig for: 
Elitehoppeskue
Avlsdel ved Hingstekåring
Elitehopper og R-hopper
Indekstal
Kontakt til USA

Se hele beskrivelsen
Jens Hellmers
Præsentation

Region 7
Jens Hellmers 

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM springning
Disciplinærudvalg
DRF/DV-samarbejdsudvalg

 

Se hele beskrivelsen
Louise Ringsbo
Præsentation

Louise Ringsbo
61 67 94 93

Auktionsudvalg
Afdelingsansvarlig for auktioner
Formand for gallaudvalget
Hingstekåring
Marketingchef 

Se hele beskrivelsen
Ib Kirk
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Betina Møller Jensen Lasse Bendixen
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Christian Holm
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Bjarne Johansen
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Morten Christensen
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Springudvalg
Flemming Schultz
Præsentation
Se hele beskrivelsen
Frank Evald
Præsentation

Region 4
Frank Evald

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM i springning
HB-repræsentant i Springudvalget


Se hele beskrivelsen
Johnny Hansen
Præsentation
20935649

XX
Johnny Hansen

Avlsledelse
Faglig talsmand for springkommissionen
Springudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Bo K. Møller
Præsentation
004917624630457

XX
Bo K. Møller

Avlsledelse
Springkommisionen
Springudvalg 

Se hele beskrivelsen
Stutteri Kondrup V/Charlotte Kondrup
Præsentation

XX
Charlotte Kondrup

Auktionsudvalg (springning)

Se hele beskrivelsen
Sekretariatet
Susanne Hvid
Præsentation

Susanne Hvid
87 47 54 05

Arrangements- og souschef
Ansvarlig for:
Medlemmer
Hingstekåring
Gallashowudvalget
World Cup Herning
Eliteskue 
Repræsentantskabsmøde 
Stormøde 

Se hele beskrivelsen
Britt Carlsen
Præsentation

Britt Carlsen
21 42 14 16

Presse- og kommunikationschef

Se hele beskrivelsen
Monica Forrest
Præsentation

Monica Forrest
87 47 54 17

Afdelings- og administrationsansvarlig Vilhelmsborg 
Arrangementskoordinator
Ansvarlig for: 
Unghestechampionat


Se hele beskrivelsen
Christine Prip
Præsentation

Christine Prip
87 47 54 02

Leder Avlsafdeling
Koordinator for Avlsledelsen
Ansvarlig for: 
Elitehoppeskue
Avlsdel ved Hingstekåring
Elitehopper og R-hopper
Indekstal
Kontakt til USA

Se hele beskrivelsen
Lene Rasmussen
Præsentation

Lene Rasmussen
87 47 54 06

Projektkoordinator Avlsafdeling
Ansvarlig for: 
Brug af udenlandsk hingst
Egnethedstest
Unghestechampionat
Stationsafprøvning af hopper
Springhesteprogram
Dommer- og sekretærfordeling
Regionskontakt
DV Norge














Se hele beskrivelsen
Pia Feldstedt
Præsentation

Pia Feldstedt
87 47 54 08

Projektkoordinator
Ansvarlig for: 
Følskue 
Hingsteliste
Auktioner
Ung i DV
UVM springning og dressur
Medlemspleje
Opdatering af hjemmeside 

Se hele beskrivelsen
Agnethe Pedersen
Præsentation

Agnethe Pedersen
87 47 54 18

Projektkoordinator
Ansvarlig for: 
Hoppekåringer 
Hjemme-, privat- og 1-dommerkåringer 
Sadelkåringer
2 års skuer
Forbesigtigelser
Materialprøver 
Dommerbøger
Sekretær for Springudvalget

Se hele beskrivelsen
Louise Ringsbo
Præsentation

Louise Ringsbo
61 67 94 93

Auktionsudvalg
Afdelingsansvarlig for auktioner
Formand for gallaudvalget
Hingstekåring
Marketingchef 

Se hele beskrivelsen
Jan Bastrup Pedersen
Præsentation

Jan Bastrup Pedersen
87 47 54 03

Bogholder


Se hele beskrivelsen
June Dideriksen
Præsentation

June Dideriksen
87 47 54 00

Projektkoordinator
Marketing, SoMe, hjemmeside
Event, auktioner, eliteskue


Se hele beskrivelsen
Hovedbestyrelse
Jan Pedersen
Præsentation

Formand
Jan Pedersen 

Hovedbestyrelse 
Økonomiudvalg
Disciplinærudvalg
Foreningen Vilhelmsborg
Herningudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Landsudvalget, Produktionsudvalg


Se hele beskrivelsen
Per Springborg
Præsentation

Region 1
Per Springborg

Næstformand i Hovedbestyrelsen
Økonomiudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Kristian Bech
Præsentation

Region 2
Kristian Bech

Hovedbestyrelse
Disciplinærudvalg
udtagelse U-VM i dressur


Se hele beskrivelsen
Inge Madsen
Præsentation

Region 3
Inge Madsen

Hovedbestyrelse
HB-repræsentant i avlsledelsen
Ung i DV
Dansk Varmblod i udlandet 

Se hele beskrivelsen
Frank Evald
Præsentation

Region 4
Frank Evald

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM i springning
HB-repræsentant i Springudvalget


Se hele beskrivelsen
Jørn Jensen
Præsentation
Region 5
Jørn Jensen

Hovedbestyrelse
Økonomiudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Driftaktieselskabet Vilhelmsborg
Hippologisk Selskab
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Ulrik Kristensen
Præsentation

Region 6
Ulrik Kristensen

Hovedbestyrelse
Auktionsudvalg


Se hele beskrivelsen
Jens Hellmers
Præsentation

Region 7
Jens Hellmers 

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM springning
Disciplinærudvalg
DRF/DV-samarbejdsudvalg

 

Se hele beskrivelsen
Avlsledelse
Inge Madsen
Præsentation

Region 3
Inge Madsen

Hovedbestyrelse
HB-repræsentant i avlsledelsen
Ung i DV
Dansk Varmblod i udlandet 

Se hele beskrivelsen
Johnny Hansen
Præsentation
20935649

XX
Johnny Hansen

Avlsledelse
Faglig talsmand for springkommissionen
Springudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Signe Wiese Bundsbæk
Præsentation

xx
Signe Wiese

Avlsledelse
Springkommisionen
Dansk Varmblod i udlandet


Se hele beskrivelsen
Bo K. Møller
Præsentation
004917624630457

XX
Bo K. Møller

Avlsledelse
Springkommisionen
Springudvalg 

Se hele beskrivelsen
Allan Blomgreen
Præsentation

xx
Allan Blomgreen

Avlsledelse
Aspirant til springkommisionen

Se hele beskrivelsen
Vicky Nortvig
Præsentation

xx
Vicky Nortvig

Avlsledelse
Dressurkommisionen

Se hele beskrivelsen
Rune Willum Hansen
Præsentation

Rune Willum Hansen

Avlsledelse
Dressurkommissionen


Se hele beskrivelsen
Karsten Petersen
Præsentation

Karsten Petersen

Avlsledelse
Dressurkommissionen

Se hele beskrivelsen
Jens Søgaard
Præsentation

Jens Søgaard

Avlsledelse
Dressurkommissionen

Se hele beskrivelsen
Auktionsudvalg
Helle Møller Anderse & Per Christensen
Præsentation

XX
Per Christensen

Auktionsudvalg

Se hele beskrivelsen
Ulrik Kristensen
Præsentation

Region 6
Ulrik Kristensen

Hovedbestyrelse
Auktionsudvalg


Se hele beskrivelsen
Louise Ringsbo
Præsentation

Louise Ringsbo
61 67 94 93

Auktionsudvalg
Afdelingsansvarlig for auktioner
Formand for gallaudvalget
Hingstekåring
Marketingchef 

Se hele beskrivelsen
Allan Christensen
Præsentation

xx
Allan Christensen

Auktionsudvalg

Se hele beskrivelsen
Stutteri Kondrup V/Charlotte Kondrup
Præsentation

XX
Charlotte Kondrup

Auktionsudvalg (springning)

Se hele beskrivelsen
Økonomiudvalg
Jan Pedersen
Præsentation

Formand
Jan Pedersen 

Hovedbestyrelse 
Økonomiudvalg
Disciplinærudvalg
Foreningen Vilhelmsborg
Herningudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Landsudvalget, Produktionsudvalg


Se hele beskrivelsen
Per Springborg
Præsentation

Region 1
Per Springborg

Næstformand i Hovedbestyrelsen
Økonomiudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Jørn Jensen
Præsentation
Region 5
Jørn Jensen

Hovedbestyrelse
Økonomiudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Driftaktieselskabet Vilhelmsborg
Hippologisk Selskab
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Udvalg for Ung i DV
Sophie Louise Asp Laursen
Præsentation

Formand
Sophie Asp Laursen

Se hele beskrivelsen
Inge Madsen
Præsentation

Region 3
Inge Madsen

Hovedbestyrelse
HB-repræsentant i avlsledelsen
Ung i DV
Dansk Varmblod i udlandet 

Se hele beskrivelsen
Sarah Jensen
Præsentation

Sarah Doile Jensen

Se hele beskrivelsen
Anja Hansen
Præsentation

Anja Thorup Hansen

Se hele beskrivelsen
Udtagelse U-VM dressur
Ane Marie Jensen
Præsentation

Ane Marie Jensen


Se hele beskrivelsen
Kristian Bech
Præsentation

Region 2
Kristian Bech

Hovedbestyrelse
Disciplinærudvalg
udtagelse U-VM i dressur


Se hele beskrivelsen
Lisette Danielle Fel Berner
Præsentation

Lisette Berner

Se hele beskrivelsen
Udtagelse U-VM spring
Frank Evald
Præsentation

Region 4
Frank Evald

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM i springning
HB-repræsentant i Springudvalget


Se hele beskrivelsen
Jens Hellmers
Præsentation

Region 7
Jens Hellmers 

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM springning
Disciplinærudvalg
DRF/DV-samarbejdsudvalg

 

Se hele beskrivelsen
Lars Trier Kjøller
Præsentation

Lars Trier Kjøller

Se hele beskrivelsen
Torben Frandsen
Præsentation

Torben Frandsen

Se hele beskrivelsen
Disciplinærudvalg
Jan Pedersen
Præsentation

Formand
Jan Pedersen 

Hovedbestyrelse 
Økonomiudvalg
Disciplinærudvalg
Foreningen Vilhelmsborg
Herningudvalg
Landsudvalget for Heste
Landsudvalget, Stambogsudvalg
Landsudvalget, Produktionsudvalg


Se hele beskrivelsen
Kristian Bech
Præsentation

Region 2
Kristian Bech

Hovedbestyrelse
Disciplinærudvalg
udtagelse U-VM i dressur


Se hele beskrivelsen
Jens Hellmers
Præsentation

Region 7
Jens Hellmers 

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM springning
Disciplinærudvalg
DRF/DV-samarbejdsudvalg

 

Se hele beskrivelsen
Lene Gadgaard
Præsentation

Lene Gadgaard

Se hele beskrivelsen
Trine Hermansen
Præsentation

Trine Hermansen

Se hele beskrivelsen
Andre udvalg
Hans Schougaard
Præsentation
21277811
Hans Schougaard 
 
Røntgen udvalg 
Se hele beskrivelsen
Inge Madsen
Præsentation

Region 3
Inge Madsen

Hovedbestyrelse
HB-repræsentant i avlsledelsen
Ung i DV
Dansk Varmblod i udlandet 

Se hele beskrivelsen
Johnny Hansen
Præsentation
20935649

XX
Johnny Hansen

Avlsledelse
Faglig talsmand for springkommissionen
Springudvalg
Herningudvalg


Se hele beskrivelsen
Signe Wiese Bundsbæk
Præsentation

xx
Signe Wiese

Avlsledelse
Springkommisionen
Dansk Varmblod i udlandet


Se hele beskrivelsen
Bo K. Møller
Præsentation
004917624630457

XX
Bo K. Møller

Avlsledelse
Springkommisionen
Springudvalg 

Se hele beskrivelsen
Jens Hellmers
Præsentation

Region 7
Jens Hellmers 

Hovedbestyrelse
Udtagelse U-VM springning
Disciplinærudvalg
DRF/DV-samarbejdsudvalg

 

Se hele beskrivelsen
Johnny Sørensen
Præsentation

Johnny Sørensen

Konsulent for avlsledelsen
Dressurkommissionen
Røntgenudvalg

Se hele beskrivelsen
Hold i dag

Nyheder

Sponsorer

Instagram